Nedelja, 10.02.2019.

16:25

Totenhem drži korak za Sitijem i Liverpulom

Fudbaleri Totenhema pobedili su pred domaćom publikom Lester sa 3:1 u 26. kolu Premijer lige.

Izvor: PT

Autor: PT

Photo by Justin Setterfield/Getty Images

Izabranici Maurisija Poketina ostvarili su 19. trijumf ove sezone i imaju svega dva boda manje od Sitija, odnosno pet od prvoplasiranog Liverpula.

Domaći fudbaleri odigrali su dobar meč, a golove su postigli Sančes u 33. Eriksen u 63. i Son u nadoknadi drugog poluvremena.

Jedini pogodak za goste postigao je Džejm Vardi u 76. minutu, međutim on je na neki način i tragičar jer je u 60. promašio penal za izjednačenje.

Samo što je ušao u igru (59) Vardi je imao šansu da sa bele tačke savlada Ljorisa, ali u toj nameri nije uspeo. Kazna je stigla tri minuta kasnije kada je Eriksen zatresao mrežu.

Nekadašnji najbolji strelac Premijer lige iskupio se u 76. minutu, međutim "lisice" do kraja meča nisu uspele da dođu do još jednog pogotka. Štaviše, primili su gol u 91. minutu.

Son je sjajno istrčao kontru i rutinski savladao Šmajhela.

Totenhem u narednom kolu gostuje Barnliju, dok Lester dočekuje Kristal Palas.