Subota, 26.01.2019.

20:30

Verder odoleo Joviću – Ajntraht izbegao poraz u Bremenu

Fudbaleri Verdera i Ajntrahta remizirali su 2:2 u poslednjem subotnjem meču 19. kola Bundeslige.

Verder je dva puta vodio, ali je Ajntraht uspeo da izbegne drugi poraz u poslednja tri kola.

Egestajn i Harnik su donosili vođstvo domaćinu u 27. i 52. minutu, ali Rebić u 35. i Heles iz penala u 58. donose bod Ajntrahtu.

Odbrana Verdera, koju je od 37. minuta činio i Miloš Veljković, uspela je da zaustavi najboljeg strelca Bundeslige Luku Jovića.

Nisu se preterano istakli ni ostali Srbi iz Frankfurta, Filip Kostić je dobio žuti karton, dok je Mijat Gaćinović zaigrao u poslednjih 25 minuta.

Ajntrahtu je ugroženo čevrto mesto koje vodi u Ligu šampiona, u nedelju može da ga prestigne Lajpcig, dok je Verder na dva boda od pozicije koja vodi u Evropu.

U sledećem kolu Ajntraht čeka lidera Borusiju Dortmund, dok Verder ide kod fenjeraša Nirnberga.