Sreda, 23.01.2019.

23:19

Sevilja bez respekta prema neozbiljnoj Barsi na debiju Boatenga

Fudbaleri Sevilje pobedili su Barselonu u prvom meču četvrtfinala Kupa kralja rezultatom 2:0.

Izvor: LN

Autor: LN

EPA-EFE/Alejandro Garcia

Sevilja je slavila u prvom meču, a revanš je na programu za nedeju dana, 30. januara.

Barselona nije ozbiljno shvatila ovaj duel i protiv Sevilje je izvela drugu postavu.

Nedostajali su Mesi, Suares, Dembele, Kutinjo i još neki prvotimci, dok su samo Suares i Kutinjo ušli do kraja utakmice.

S druge strane, samo dva dana nakon što je došao iz Sasuola debitovao je iskusni napadač Kevin-Prins Boateng.

Neozbiljno shvaćen meč od strane trenera Ernesta Valverdea iskoristila je "naoštrena" Sevilja. Posle nezanimljivih 0:0 na poluvremenu, u nastavku su viđena dva gola, oba u mreži Jaspera Silesena.

Prvo pogodak postigao je Pablo Sarabija u 58. minutu, da bi na konačnih 2:0 postavio Ben Jeder u 78.

Barselona će u revanšu imati priliku da prođe u polufinale takmičenja, ali neće imati lak zadatak, čak iako izvede prvu postavu.