Nedelja, 20.01.2019.

23:05

Subotić u 95' poražen od Liona, Radonjić jedva osetio teren

Fudbaleri Marseja, Bordoa, Liona i Anžera ostvarili su pobede u nedeljnim mečevima 21. kola francuske Lige 1.

U derbiju kola Lion je posle preokreta u 95. minutu slavio kod velikog rivala Sent Etjena 2:1.

Domaćin je poveo preko Hamume u 21. minutu, da bi sredinom drugog poluvremena izjednačio Nabil Ferik iz penala.

Usledila je kanonada Liona, 20 šuteva ka golu tima Nevena Subotića, koji je odolevao do poslednjih sekundi, ali nije izdržao pod tolikim pritiskom.

Musa Dembele donosi Lionu pobedu nakon tri uzastopna remija i povratak na treće mesto upravo ispred St Etjena.

Marsej je golom Sansona u 47. minutu slavio na gostovanju u Kaenu, ali je pobedu zasenila povreda Dmitrija Pajea koji je zamenjen u 26. minutu.

Upravo je junak pobede zamenio ključnog igrača Olimpika.

Srpski reprezentativac Nemanja Radonjić je opet dobio šansu na kašičicu, Rudi Garsija ga je uveo u igru u poslednjih šest minuta utakmice.

Minimalac je zabeležio i Bordo protiv Dižona, a radost za 13.380 gledalaca na Mamut Atlantik stadionu doneo je Danac Andreas Kornelijus 13 minuta pre kraja.