22:20

Napoli kratkim "rafalom" do pobede nad Lacijom

Fudbaleri Napolija pobedili su Lacio 2:1 (2:0) u derbi meču 20. kola Serije A.

Napoli kratkim

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić je odigrao solidno do izmene, imao je dve prilike za gol, ali mu je oba put šut odbranio golman Napolija Meret.

Napoli je ekspresno bacio Lacio u nokdaun, sa dva gola u roku od tri minuta krajem prvog poluvremena.

Domaćin je poveo u 34. minutu nakon kombinacije Drisa Mertensa i strelca Hosea Kaljehona, da bi već u 37. bilo 2:0.

Poljak Arkadijuš Milik postiže fantastičan gol iz slobodnog udarca, sa oko 25 metara iskosa sa desne strane.

Lacio se vraća u igru sredinom drugog poluvremena golom Čira Imobilea koji je sjajno reagovao u kaznenom prostoru nako proigravanja Koree.

Međutim, 20 minuta pre kraja Lacio ostaje sa igračem manje, Ačerbi je isključen zbog drugog žutog kartona, a Inzagi je zbog toga povukao iz igre Milinković-Savića.

Uprkos brojčanom deficitu Lacio je izvršio pritisak na gol Napolija u završnici meča, ali nije imao snage za izjednačujući pogodak.

Napoli je nastavio da prati Juventus, zaostaje šest bodova za liderom Kalča, na koliko je istovremeno povećao prednost u odnosu na trećeplasirani Inter.

Lacio je drugo kolo u nizu ostao bez pobede, pa mu je gradski rival Roma preotela četvrtu poziciju koja vodi u Ligu šampiona.

U sledećem kolu Napoli očekuje novi derbi, gostuje Milanu, dok Lacio čeka još teži zadatak, na Olimpiko stiže neporaženi Juventus.

U prethodno odigranom meču Serije A, Kaljari i Empoli su remizirali 2:2 na Sardiniji.

Gosti su uspeli da preokrenu početno vođstvo domaćina, ali je u 91. minutu Farijas doneo bod Kaljariju.