Nedelja, 20.01.2019.

20:05

Šalke prekinuo niz Volfsburga i primakao se Evropi

Fudbaleri Šalkea savladali su Volfsburg 2:1 u poslednjem meču 18. kola nemačke Bundeslige.

"Kraljevsko-plave" je do druge uzastopne pobede predvodio dvostruki strelac Danijel Kaliđuri, koji je tresao mrežu "vukova" u oba poluvremena.

Kaliđuri je doneo vođstvo Šalkeu već u osmom minutu iz penala, ali je u 20. izjednačio 21-godišnji Nemac poreklom iz Prizrena Elvis Redžbećaj.

Ipak, 12 minuta pre kraja Kaliđuri postiže drugi pogodak na meču i ostavlja sva tri boda u Gelzenkirhenu.

Srpski fudbaler Matija Nastasić je odigrao ceo meč u odbrani Šalkea.

Njegov tim je trenutno 12. na tabeli, ali sada ima samo sedam bodova manje od šestoplasiranog Volfsburga, najbližeg tima na poziciji koje vodi u Evropi.

U sledećem kolu Šalke gostuje Herti u Berlinu, dok Volfsburg dočekuje Bajer Leverkuzen.