Sreda, 16.01.2019.

22:56

Liga 1: Fekir spasao Lion, Subotić bolji od zaboravljenog Radonjića

Fudbaleri Monaka odigrali su 1:1 protiv Nice na domaćem terenu, u 17. kolu francuske Lige 1.

Izvor: LN

Autor: LN

EPA-EFE/IAN LANGSDON

Gosti iz Nice poveli su preko San-Maksima u 30. minutu, ali u nadoknadi prvog poluvremena dobili crveni karton.

Monako je to iskoristio i izjednačio preko Badešilea na startu drugog poluvremena. Nica je uspela da dođe do jedanaesterca, ali ga je promašio strelac prvog gola pa je meč završen nerešenim rezultatom.

Lion je nekako uspeo da se izvuče protiv Tuluza i da osvoji bod na gostovanju posle remija od 2:2.

Golovima Durmaza Tuluz je došao do velikih 2:0 u 74. minutu, a Lion je tek tada krenuo da igra. Dembele je pogodio u 75, a Fekir u 87. minutu čime je postavio konačan rezultat utakmice.

Marsej je nastavio da pruža nezavidne partije i ovoga puta je sa 2:1 poražen od Sent Etjena, na gostujućem terenu.

Gosti su poveli preko Kevina Strotmana u prvom poluvremenu, a Sent Etjen je iskoristio najstrožu kaznu u 74. minutu i izjednačio. Sve je izgledalo kao da će ekipe podeliti bodove, kada je u 88. minutu strelac prvog gola, sjajni Tunišanin Kazri, doneo pobedu domaćinu

Srpski fudbaler u redovima Marseja Nemanja Radonjić ušao je u igru tek u 90 minutu, dok je celu utakmicu za Sent Etjen odigrao štoper Neven Subotić.

Od ostalih rezultata, Gengan je savladao Ren sa 2:1, dok je Nim minimalnim rezultatom bio bolji od Nanta.