Valensiji i Hetafeu prolaz u Kupu, Maksimović i Đurđević kao "džokeri"

Fudbaleri Valensije i Hetafea izborili su plasman u četvrtfinale Kupa Španije.

Izvor: LN

Autor: LN

Valensiji i Hetafeu prolaz u Kupu, Maksimović i Đurđević kao
EPA-EFE/Gorka Estrada

Hetafe je odoleo Valjadolidu i remizirao 1:1, ali zbog pobede minimalnim rezultatom u prvom meču prošao dalje.

Hetafe je poveo u 29. minutu sa bele tačke preno Anhela, a Valjadolid je izjednačio u 50. minutu preko Verdea.

Domaćin je imao inicijativu u nastavku igre, ali nije uspeo da dođe do realizacije kojom bi možda uspeo da pomrsi račune Hetafeu.

Valensija je uspela da nadoknadi zaostatak iz prvog meča i trijumfuje protiv Hihona sa 3:0, te prođe dalje.

"Slepi miševi" su bili u nezahvalnoj poziciji jer sve do sredine drugog poluvremena nisu uspeli da postignu gol, ali je Santi Mina u 66. i 76. minutu uspeo dva puta da matira golmana protivnika i pošalje svoju ekipu u četvrtfinale. Tores je potvrdio pobedu svoje ekipe u 90. minutu i postavio konačan rezultat.

Za Hihon je u 67. minutu ušao srpski napadač Uroš Đurđević, ali nije ostavio značajniji utisak, dok je za Hetafe na poluvremenu ušao srpski vezista Nemanja Maksimović, ali je on takođe ostao bez zapaženijeg učinka.