Nedelja, 13.01.2019.

21:10

Inter ponizio Benevento pred okršaj sa Sergejevim Laciom

Fudbaleri Intera ubedljivo su pobedili Benevento sa 6:2 i plasirali se u četvrtfinale Kupa Italije.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Getty imagesc

Po dva gola za "neroazure" dali su Lautaro Martines i Antonio Kandreva, a po jedan Mauro Ikardi i Enrik Dalber.

Inter je poveo golom sa bele tačke već u trećem minutu kada je precizan bio kapiten Intera, Ikardi. Samo četiri minuta kasnije već je bilo 2:0 pogotkom Kandreve posle kornera, da bi do poluvremena u strelce uspeo da se upiše i Dalber.

Perišić je u kontri asistirao, a Brazilac pod prečku poslao loptu. Hrvatski internacionalac i u 48. minutu asistira, ovog puta Martinesu za 4:0.

Tek u 58. minutu je i Benevento pogotkom Insinjea uspeo da uradi nešto konkretno na terenu. Na 5:1 je povisio Martines novim golom u 66. minutu, Bandineli je u 74. pokazao da se Benevento ne predaje lako, a konačan rezultat Kandreva postavlja u petom minutu sudijske nadoknade.

Inter će u četvrtfinalu igrati protiv rimskog Lacija koji je bio bolji od Novare (4:1). U drugom meču dana Fiorentina je pobedila Torino 2:0 golovima Kijeze i prošla u četvrtfinale Kupa.