FA Kup: Arsenal rutinski, Palas jedva sa četvrtoligašem

Fudbaleri Arsenala eliminisali su Blekpul iz FA kupa pobedom u gostima od 3:0.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Mark Robinson/Getty Images

Arsenal je meč rešio već u prvom poluvremenu, kada je u 11. i 37. minutu pogađao talentovani 19-godišnji Džozef Vilop.

"Tobdžije" su mirno kontrolisale meč i postigle još jedan gol, a strelac je bio Aleks Ivobi u 82. minutu.

Bristol siti je iznenadio Hadersfild i izbacio ga iz ovog takmičenja posle trijumfa minimalnim rezultatom.

Strelac jedinog gola na meču bio je Braunhil u 72. minutu. Hadersfild je pretrpeo deveti poraz zaredom u svim takmičenjima.

Njukasl nije uspeo da savlada Blekburn, koji je izborio drugu utakmicu. "Svrake" su na domaćem terenu igrale 1:1 sa ekipom iz Čempionšipa.

Gosti su poveli na startu drugog poluvremena preko Deka, da bi Met Riči izjednačio iz jedanaesterca u 84. minutu utakmice.

Kristal Palas se dosta mučio bez srpskog veziste Luke Milivojevića i ostalih prvotimaca. Oni su u trećem kolu bili bolji od četvrtoligaša Grimzbija sa 1:0, a do gola su došli tek u 86. minutu preko Džordana Ajua iako su imali igrača više od 2. minuta.