Subota, 05.01.2019.

17:34

Moratino "buđenje" dovoljno za trijumf protiv Notingem Foresta

Fudbaleri Čelsija pobedili su Notingem Forest sa 2:0 na domaćem terenu u okviru trećeg kola engleskog FA kupa.

Izvor: LN

Autor: LN

Moratino
Photo by Clive Rose/Getty Images

Čelsi je u 30. minutu imao priliku da dođe do ranog vođstva, ali je Sesk Fabregas promašio penal koji je iznudio Ruben Loftus-Čik.

Ipak, "plavci" su nastavili sa napadima i do naredne runde vodio ih je pomalo zaboravljeni Alvaro Morata.

Morata je dobro koristio asistencije Hadson-Odoija, prvo u 49, a zatim u 59. minutu, te postavio konačnih 2:0.

Od ostalih premijerligaša u terminu od 16 časova Everton je imao manjih problem sa četvrtoligašem Linkolnom, ali pobedio 2:1.

"Karamele" su za samo dva minuta postigli oba gola, u 12. minutu strelac je bio Ademola Lukman, a zatim Bernard. Linkoln je u 28. minutu stigao do svog gola, ispostaviće se jedinog na meču.

Derbi, koji trenira Čelsijeva legenda Frenk Lampard, odoleo je Sautemptonu i odigrao 2:2 na svom terenu.

Sautempton je poveo sa 2:0 golovima Nejtana Redmonda i niko nije očekivao da tim iz Čempionšipa može da se vrati u meč, ali su oni dokazali suprotno. Mariot i Lorens su bili precizni i doneli izjednačenje Derbiju, koji je izborio revanš meč na Sent Merisu.

Kardif se bori za opstanak u Premijer ligi, a već su ispali iz FA kupa. Njih je šokirao trećeligaš Gilingem, koji ih je savladao 1:0.

List je u 81. minutu bio strelac jedinog pogotka na utakmici.