Sreda, 02.01.2019.

22:35

Sautempton odoleo Čelsiju, Milivojević "overio" pobedu Palasa

Fudbaleri Čelsija podbacili su u 21. kolu engleske Premijer lige remijem bez golova sa Sautemptonom.

Sautempton odoleo Čelsiju, Milivojević

"Sveci" su odoleli na Stamford Bridžu uprkos žestokom pritisku "plavaca" i kanonadi ka njihovom golu – 17 šuteva.

Međutim, sjajni golman Angus Gan je zaustavio svih šest šutava u okvir gola, uključujući dve sjajne šanse za Edena Azara i Alvara Morata, koga je u drugoj situaciji uklizavanje defanzivca sprečilo da zatrese mrežu.

Čelsi je ovim remijem ugrozio četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona, jer sada ima samo tri boda više od Arsenala, a približava se i Mančester junajted.

Veliki trijumf ostvario je Kristal Palas na gostovanju u Vulverhemptonu sa 2:0, golovima Džordana Ajua u 83. i Luka Milivojević iz penala u 94. minutu.

Milivojević je kao kapiten predvodio "orlove" do prve pobede posle dva kola i beg od zone ispadanja.

Spektakularno drugo poluvreme viđeno je u remiju Vest Hema i Brajtona 2:2.

Gosti su u roku od 120 sekundi stekli dva gola prednosti pogocima Stivensa u 56. i Dafija u 58. minutu.

Međutim, samo deset minuta kasnije Vest Hem je u roku od 120 sekundi poravnao sa dva gola Marka Arnautovića.

Pobedu je zabeležio i Barnli sa 2:1 u Hadersfildu, preokretom golovima Vuda i Barnsa.