Sreda, 26.12.2018.

20:09

I Brajton otkinuo bodove Arsenalu

Fudbaleri Brajtona i Arsenala igrali su nerešeno 1:1 u 19. kolu engleske Premijer lige.

Photo by Steve Bardens/Getty Images

Arsenal je u prvom poluvremenu bio bolji rival, ali i pored vođstva iz rane faze utakmice na kraju nisu uspeli da osvoje tri boda i tako uhvate priključak sa vodećim timovima engleskog šampionata.

"Topdžije" su do vođstva stigle golom Pjer-Emerik Obamejanga u sedmom minutu. On je potom imao dve dobre prilike da udvostruči prednost svog tima, međutim, tada se odbranama istakao Metju Rajan.

Domaćin je potom uspeo da dođe do izjednačenja i to golom Jurgena Lokadije u 35. minutu.

Rezultat se od tog trenutka nije menjao. Arsenal je imao loptu u svojim nogama, ali je Brajton s druge strane bio opasniji.

Arsenal je četvrti sa 38 bodova, dok je Brajton 13. sa 22.