Sreda, 26.12.2018.

19:55

Roma i Torino sa po tri gola nastavili da jure Evropu

Fudbaleri Rome ostvarili su ubedljiv trijumf protiv Sasuola u 18. kolu italijanske Serije A – 3:1 (2:0).

Photo by Paolo Bruno/Getty Images

"Vučica" je prebolela poraz od Juventusa u prošloj rundi i već do poluvremena završila posao na "Olimpiku".

Već u osmom minutu Peroti je sigurno iskoristio jedanesterac, dok je u 23. na semaforu pisalo 2:0 – strelac je bio napadač Patrik Šik.

Treći pogodak postigao je Nikolo Zaniolo, dok je konačan rezultat postavio Babačar u prvom minutu nadoknade.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je čitav meč za ekipu Euzebija Di Frančeska.

Roma se popela na sedmo mesto na tabeli sa 27 bodova, jednim više od ekipe Torina koja je jednako bila ubedljiva protiv Empolija (3:0). Za "Bikove", za koje je Saša Lukić ostao na klupi, golove su postigli N’Kulu, De Silvestri i Falke.