Nedelja, 16.12.2018.

22:53

L1: Lion deklasirao Monako

Fudbaleri Liona su na domaćem terenu pobedili Monako sa 3:0 u 18. kolu francuske Lige 1.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Richard Heathcote/Getty Images

Lion je deklsairao goste iz Kneževine i meč praktično rešio već u prvom poluvremenu.

U prvih 45' precizni su bili Auar i Fekir i sa 2:0 za domaćina se otišlo na poluvreme.

U nastavku igre veliki problemi za goste postali su još veći, jer je Golovin dobio crveni karton na samom startu drugog poluvremena.

Na konačnih 3:0 povisio je Mendi u 59. minutu i "gurnuo" Lion na treću poziciju, dok je Monako i dalje u zoni ispadanja, dva boda od 16. Amijena.

Prethodno je Lil slavio protiv Nima sa 3:2, dok su Nica i Sent Etjen odigrali nerešeno, 1:1.

Zbog velikih protesta u Francuskoj ovog vikenda su odložene četiri utakmice: Dižon – PSŽ, Amijen – Anžer, Nant – Monpelje i Marsej – Bordo.