20:11

Kostić golom i asistencijom vratio Ajntraht na pobednički kolosek

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta ostvarili su pobedu posle dva neuspeha u Bundesligi.

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Ajntraht je na svom terenu savladao Bajer iz Leverkuzena, rezultatom 2:1, u poslednjoj utakmici 15. kola nemačkog šampionata.

Najbolji napadač tima iz Frankfurta Luka Jović ostao je na klupi i šansu dobio tek u finišu, ali ga je odlično odmenio Filip Kostić.

Krilni napadač reprezentacije Srbije je prvo u 28. minutu asistirao Da Kosti za prvi pogodak, a onda u drugom poluvremenu odlično ispratio centaršut Helera i postigao gol za 2:0.

Do kraja je Leverkuzen uspeo da smanji preko Belarabija, ali ne i da ugrozi vođstvo rivala.

Ajntraht, za koji je nastupio i Mijat Gaćinović, vratio se na petu poziciju sa 26 bodova, dok je Leverkuzen tek 11. sa 18.

U drugoj utakmici dana fudbaleri Lajpciga pobedili su Majnc sa 4:1.

Po dva gola za Lajpcig dali su Jusuf Poulsen i Timo Verner. Strelac za Majnc bio je Karim Onisivo.

Lajpcig je četvrti na tabeli nemačkog prvenstva sa 28 bodova, dok Majnc ima 19 i zauzima 10. mesto.