Subota, 15.12.2018.

20:43

Šesta pobeda Borusije u nizu

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su Verder Bremen 2:1 u 15. kolu Bundeslige.

"Milioneri" su zabeležili šestu uzastopnu pobedu, dok je Verder poražen treći put u poslednjih pet kola.

Sva tri gola su postignuta u prvom poluvremenu, a Borusija je nokautirala goste pogocima Alkasera i Rojsa u 20, odnosno u 27. minutu.

Desetak minuta kasnije Kruze vraća Verder u igru, ali su gosti u nastavku samo jednom zapretili golu Borusije, dok je domaćin imao nekoliko prilika za ubedljiviji trijumf.

Borusija je nastavila da korača ka titulu, povećala je razliku u odnosu na najbliže rivale jer ima po devet bodova više od imenjaka iz Menhengladbaha i Bajerna iz Minhena.

U sledećem kolu Borusije gostuje davljeniku Fortuni u Diseldorfu, dok Verder čeka Hofenhajm.