Subota, 15.12.2018.

19:25

Klupsko SP: Kašima preokretom do Reala, Al Ain na River

Fudbaleri Real Madrida igraće sa japanskom Kašimom, a River Plejt protiv Al Aina iz UAE u polufinalu Svetskog klupskog prvenstva.

Kašima je sudar za "Kraljevskim" klubom izborila pobedom nad meksičkom Gvadalaharom 3:2, posle preokreta.

Meksikanci su poveli u Al Ainu preko Saldivara u trećem minutu, da bi Japanci preokrenuli sredinom drugog pogocima Nagalija i Seržinja iz penala.

Šest minuta pre kraja Abe povećava na 3:1, da bi u nadoknadi vremena Pulido posle pronašenog penala odbijenu loptu ubacio u gol za konačan rezultat.

U drugom četvrtfinalu domaćin turnira Al Ain je lako savladao prvaka Afrike Esperance iz Tunisa sa 3:0.

Tim iz Abu Dabija je meč rešio u prvih 16 minuta pogocima Ahmada i El Šahata, dok je "tačku" stavio Mohamed pola sata pre kraja.

Prvo polufinal je na programu 18. decembra kada se sastaju River i Al Ain, dok dan kasnije u Abu Dabiju igraju Real i Kašima.