Utorak, 04.12.2018.

22:10

L1: Falkao se vratio i odveo Monako van zone ispadanja

Fudbaleri Monaka pobedili si Amijen u 16. kolu francuske Lige 1 rezultatom 2:0 na gostovanju.

Izvor: LN

Autor: LN

EPA-EFE/KIKO HUESCA

Oba gola za pobednički sastav postigao je kolumbijski napadač Radamel Falkao, prvo iz penala u 43. minutu, a zatim i golom u šestom minutu nadoknade vremena.

Falkao je uspeo da profitira i postigne drugi gol nakon što je, četiri minuta ranije, bek domaćin Diabisi dobio crveni karton.

"Kneževi" su ovim rezultatom konačno uspeli da se izbave iz zone ispadanja i zabeleže drugu pobedu u poslednja tri meča u Ligi 1, ujedno i prve i jedine dve pobede otkad im je trener legendarni Francuz Tijeri Anri.

Francuski klub, koji se takmiči u Ligi šampiona, do dolaska Anrija imao je samo jednu.

Monako u sledećem kolu dočekuje Nicu u meču koji će im biti prvi veći test posle pobeda nad Amijenom i Kaenom, značajno slabijim protivnicima.

Pomenuta Nica je odigrala bez golova sa Anžeom na domaćem terenu. Jedini bitniji momenat na meču desio se u 93. minutu kada je fudbaler gostiju Butej dobio isključenje.

Lil je u poslednjem meču večeri pobedio Monpelje na gostovanju golom Pepea u šestom minutu.