Subota, 01.12.2018.

22:40

Vaskez rešio sve dileme, Real bolji od Valensije

Fudbaleri Reala pobedili su u derbiju 14. kola Primere ekipu Valensije rezultatom 2:0.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

Gosti tako ni posle deset i po godina nisu uspeli da slave pobedu na "Santjago Bernabeu" mada su, ruku na srce, mogli da ostvare povoljniji rezultat.

Izabranici trenera Santjaga Solarija su, kada se sve sabere, ipak bili bolji, pa je Real tako stigao do sedme prvenstvene pobede koja ga je izdigla na peto mesto.

Real je od početka krenuo agresivno i plod jedne takve akcije bilo je vođstvo u osmom minutu. Posle akcije po desnoj strani i centaršuta, Danijel Vas je nespretno zahvatio loptu glavom i prosledio je u sopstvenu mrežu i tako je Real poveo.

Garet Bejl je u 29. minutu bio u solidnoj prilici, da bi potom naredne dve imali gosti.

Santi Mina je u 53. minutu imao veliku šansu ali je šutirao preko gola, baš kao i Gabrijel u 65. minutu.

Kazna je stigla u finišu, tačnije u 83. minutu. Dani Karvahal je fenomenalno povulkao loptu na protivničku polovinu, krenuo je iz svog kaznenog prostora, došao do protivničkog, da bi u nastavku akcije Benzema uposlio Lukasa Vaskeza koji je pogodio za konačnih 2:0.