Utorak, 27.11.2018.

18:47

LŠ: Tadić sa dva gola odveo Ajaks u osminu finala!

Fudbaleri Ajaksa obezbedili su plasman u osminu finala Lige šampiona iz grupe E jedno kolo pre kraja.

Ajaks je u petoj rundi savladao AEK u Atini sa 2:0 i stigao do 11 bodova, pa će zajedno sa Bajernom među 16 najboljih ekipa u Evropi.

Heroj "Kopljanika" bio je srpski reprezentativac Dušan Tadić koji je postigao oba gola za svoj tim.

Prvo je u 68. minutu realizovao jedanaesterac koji je skrivio Marko Livaja igranjem rukom, da bi samo četiri minuta kasnije krunisao lepu akciju svog tima i nesebičnu asistenciju Klasa Jana Huntelara.

Inače, Livaja je prilikom penala dobio drugi žuti karton, pa je Holanđanima posao bio dodatno olakšan.

Ajaks sada ima 11 bodova, jedan više i utakmicu više od Bavaraca, koji od 21 sat igraju protiv Benfike.

Upravo će se sa njima boriti za prvo mesto u grupi, dok će Portugalci u Ligu Evrope jer imaju nedostižna četiri boda viška u odnosu na AEK.

Tadić je odigrao čitav meč za Ajaks, dok je na drugoj strani Uroš Ćosić poraz svog tima ispratio sa klupe za rezervne igrače.

U istom terminu odigrana je utakmica i u grupi G – Viktorija iz Plzenja je na gostovanju moskovskom CSKA slavila posle preokreta sa 2:1.

Moskovljani su došli do prednosti pogotkom Nikole Vlašića sa bele tačke u ranoj fazi meča, a kada je Roman Pročazka na drugoj strani promašio penal u finišu poluvremena, činilo se da će domaćin overiti Ligu Evrope.

Međutim, Pročazka se ispravio početkom nastavka, da bi Lukas Hejda u finišu šokirao domaćina i doneo egal u grupi.

Ovim ishodom u nokaut fazu su već prošli Real Madrid i Roma koji igraju od 21 čas, pošto imaju po 9 bodova, dok CSKA i Viktorija imaju po četiri. U poslednjem kolu pašće odluka koji će tim ići u drugo po jačini Evropsko takmičenje.

Tekstualni prenos mečeva možete pogledati i na lajv blogu.