Petak, 23.11.2018.

22:23

Foland dva puta strelac za pobedu Leverkuzena

Napadač Bajera iz Leverkuzena Kevin Foland bio je centralna figura prve utakmice 12. kola Bundeslige.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Photo by Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

Bajer je kao domaćin bio bolji od ekipe Štutgarta (2:0), a Foland je rešio pitanje pobednika u poslednjih 15 minuta susreta na "Baj areni".

Leverkuzen je bio bolji tokom svih 90 minuta i mora se reći da je zasluženo stigao do bodova, a Foland je i ranije mogao da reši pitanje pobednika da je pred golom imao više koncentracije.

On je propustio tri odlične prilike, u šestom, 34. i 60. minutu, dok je neprecizan bio i Tin Jedvaj u 30. minutu.

Ipak, "farmaceuti" su u finišu susreta dodali gas i mreža "švaba" se konačno zatresla u 76. minutu.

Kai Haverc se izborio za loptu u kaznenom prostoru Štutgarta, odlno je "zavrnuo" loptu pred gol, najbolji u skoku bio je Foland i tako je Bajer poveo.

Samo sedam minuta kasnije isti akteri i još lepši gol. Haverc je ovog puta dodao loptu Folandu sa desne strane, usledio je snažan i precizan šut sa 16 metara i tako je Bajer stigao do konačnih 2:0.

Ovo je bila četvrta pobeda izabranika Hajka Herliha u ovoj sezoni, dok su gosti pretrpeli osmi poraz i nalaze se na poslednjem mestu sa samo osam bodova.