Ponedeljak, 19.11.2018.

22:50

Liga nacija: Makedonija menja Sloveniju u Ligi C

Mečevima u ponedeljak u većini grupa završeno je takmičenje u prvoj sezoni Lige nacija.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images

Najveći utisak su ostavile balkanske reprezentacije. Makedonija je pobedom potvrdila plasman u viši rang, dok je Slovenija, uprkos remiju, ostala "zakucana" za dno u Ligi C i od sledeće sezone će nastupati u najnižem rangu.

U Ligi B Češka je minimalnim rezultatom savladala Slovačku i poslala je u Ligu C, ali nije uspela da se plasira u Ligu A jer je to ranije već učinila Ukrajina.

Jedini gol na utakmici postigao je češki napadač Patrik Šik koji je u 32. minutu fantastično "bocnuo" golmana Slovačke i doneo pobedu svojoj ekipi.

U drugom meču Lige B Danska, koja se plasirala u elitu već u prethodnom kolu, odigrala je bez golova sa Irskom, koja će od narednog izdanja Lige nacija igrati u Ligi C.

U Ligi C Slovenija je uspela da upropasti sve Bugraskoj remijem u gostima od 1:1.

Bugari su potencijalnom pobedom od nekoliko golova razlike mogli da budu prvi, ispred Norveške, ali su izgubili sve šanse kada je Zajc izjednačio u 75. minutu. Prethodno je domaćina u vođstvo doveo Ivanov sedam minuta ranije.

U istoj grupi Norvežani su lako pobedili Kipar (2:0) na gostovanju golovima Kamare u 36. i 48. minutu.

U Grupi 1 Lige D Gruzija je zabeležila i petu pobedu na takmičenju savladavši Kazahstan sa 2:1 i ona će sledeće sezone igrati u Ligi C.

U Grupi 4 Makedonija je takođe zabeležila peti trijumf i doživela istu sudbinu kao i Gruzija.

Makedonci su rutinski savladali Gibraltar sa 4:0, a za dva gola bio je odgovoran napadač Palerma Ilija Nestorovski.