Nedelja, 18.11.2018.

22:35

Švajcarska velikim preokretom protiv Belgije do plej-ofa Lige A

Fudbaleri Švajcarske pobedili su pred domaćom publikom Belgiju sa 5:2 u poslednjem kolu druge grupe Lige nacija A.

Izvor: PT

Autor: PT

Tanjug/ Peter Schneider/Keystone via AP

"Sajdžije" su do trijumfa došle zahvaljujući preokretu u prvom poluvremenu i dobrom igrom u nastavku meča.

Belgija je posle samo 17 minuta igre imala dva gola prednosti, međutim to nije omelo Švajcarsku da se do kraja poluvremena potpuno vrati.

Ne samo da su se vratili, već su i potpuno preokrenuli rezultat. Oba pogotka za Belgiju postigao je Torgan Azar (2. i 17), dok su za Švajcarsku strelci bili Rodriges iz penala u 26. i Seferović u 31. odnosno 44. minutu.

Domaća ekipa uspela je da postigne čak tri gola za samo 18 minuta i time je psihički dotukla Belgijance.

U drugom periodu igre Švajcarska je postigla još dva pogotka, a strelci su bili Elvedi u 62. i Seferović u 84, koji je tim gol došao do het-trika.

Do kraja nije bilo više pogodaka i Švajcarska se ovom pobedom plasirala u plej-of Lige nacija A.

Kada je reč o Ligi B, fudbaleri Austrije su na gostovanju pobedili Severnu Irsku rezultatom 2:1.

U takmičarski nevažnom meču Austrija je slavila golovima Šlagera (49) i Lazara (90+3), dok je jedini pogodak za Irsku postigao Evans u 57. minutu.

Bosne i Hercegovina se iz ove grupe plasirala direktno u Ligu A, Austrija je drugoplasirana, dok je poslednja Severna Irska.

U Ligi C Grčka nije iskoristila kiks Finske, što znači da će Finci u Ligu B naredne godine.

"Heleni" su poraženi pred domaćom publikom od Estonije sa 1:0, dok je Mađarska pobedila Finsku sa 2:0. Jedini gol za Estonce bio je autogol Lambropulosa u 44. minutu.

Uprkos neuspehu u Mađarskoj (golove dali Salaj 29 i Nađi 37), Finska je ostala prva sa 12 bodova i naredne godine će igrati u višem rangu.

U Ligi D Belorusija je slavila na gostovanju protiv San Marina, dok su Moldavija i Luksemburg odigrali nerešeno 1:1.

Belorusi su se plasirali u viši rang, odnosno Ligu C, dok će Moldavija, Luksemburg i San Marino naredne godine tražiti put ka boljim reprezentacijama.