Subota, 10.11.2018.

17:56

PL: Druga pobeda Njukasla u nizu, Lester bez pobede za Višaja

Fudbaleri Njukasla pobedili su Bornmut na domaćem terenu sa 2:1 u 12. kolu Premijer lige.

Izvor: LN

Autor: LN

Njukasl je, posle lošeg starta, zabeležio drugu pobedu zaredom posle trijumfa protiv Votforda u prošlom kolu.

Strelac oba gola za domaćina bio je Salomon Rondon, prvo u 7. a zatim u 40. minutu, na asistenciju Kenedija.

U čak šestom minutu nadoknade prvog poluvremena na 2:1 smanjio je Džeferson Lerma, ali izabranici Edija Haua nisu uspeli da dođu do izjednačujućeg gola. Meč je obeležila i teška povreda defanzivca gostiju Adama Smita.

Fudbaleri Lestera nisu uspeli da dođu do pobede u prvom meču na domaćem terenu od smrti vlasnika Višaja Šrivadanaprabe. Oni su remizirali, bez golova, sa Barnlijem.

Sautempton i Votford su takođe remizirali, a obe ekipe su na tom meču postigle po jedan gol.

Gabjadini je doveo Sautempton u vođstvo u 20. minutu i njegova ekipa je dugo držala prednost, da bi Holebas izjednačio u 82. na asistenciju Delofeua.

Vest Hem i Hadersfild su podelili bodove golovima Pričarda za domaći Hadersfild i Felipea Andersona za "čekićare".