Subota, 10.11.2018.

14:45

Zvezda se "prošetala" kroz Surdulicu i pobedila Dinamo

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Dinamo iz Vranja na gostovanju u 16. kolu Superlige Srbije sa 3:0.

Izvor: LN

Autor: LN

Zvezda se

Crvena zvezda nastavila je pobednički niz i ubeležila petnaestu pobedu u ligi, uz samo jedan remi do sada.

Izabranici Vladana Milojevića nisu pokazali ispražnjenost posle istorijske pobede nad Liverpulom (2:0 u Beogradu).

Dinamo je zabeležio i trinaesti poraz u ligi i ostao "zakucan" za poslednje mesto u Superligi.

Meč nije počeo kako je očekivano jer su Vranjanci, koji domaćinske mečeve igraju u Surdulici, mnogo bolje počeli utakmicu.

Dinamo je više napadao, više šutirao, ali nije uspevao da stvori konkretnu priliku do 20. minuta igre.

Tada je, otprilike, Zvezda zaigrala znatno bolje, ubacila u veću brzinu, i u 28. minutu došla do prednosti kada je Stojiljković oduzeo loptu nesrećnom golmanu Đuriću koji je pokušao da predribla napadača crveno-belih.

Posle gledanja snimka delovalo je kao da je Stojiljković prvobitno faulirao Đurića, ali se sudija Đokić nije oglasio.

Uživo tekstualni prenos meča mogli ste pratiti i putem našeg B92 LIVE BLOGA.

Zvezda je sa minimalnom prednošću otišla na odmor, a već na samom startu drugog poluvremena duplirala svoju prednost i verovatno već tad rešila pitanje pobednika.

Srđan Babić je u 48. minutu nadmudrio odbranu Vranjanaca i glavom postigao gol posle centaršuta Ebisilija.

Zvezda je nastavila da dominira i da ne prepušta Dinamu ni promil šanse da ugrozi njihovu prednost. U 57. minutu usledila je fantastična akcija fudbalera šampiona Srbije u kojoj su kombinovali Marin, Hajdin i Simić, da bi Veljko zatim povisio na 3:0.

Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih šansi izuzev dve za mladog Dejana Joveljića, koji je ušao sa klupe sredinom drugog poluvremena.

Joveljiću je jedan gol poništen zbog ofsajda, a zatim je zaustavljen u stopostotnoj šansi iz istog razloga. Gledanjem ponovljenog snimka delovalo je da je Zvezda oštećena u obe situacije, ali se niko iz tog tabora nije bunio.

Dinamo u narednom kolu 24. novembra gostuje Partizanu, dok Zvezda istog dana gostuje Radničkom u Nišu.