Četvrtak, 08.11.2018.

20:50

Dominacija Ajntrahtovih Srba, spektakularni preokret Spartaka!

Fudbaleri "srpskog" Ajntrahta pobedili su Apolon sa 3:2 u meču četvrtog kola grupe H Lige Evrope na gostujućem terenu.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Tanjug / AP Photo/Petros Karaðias

Novi gol za Ajntraht je dao Luka Jović koji je nastavio sa dobrim partijama ove sezone u nemačkom timu, ali ga je zasenio drugi srpski igrač Mijat Gaćinović koji je upisao gol i asistenciju.

Ajntraht je poveo u 17. minutu kada je Gaćinović dodao do Džetra Viljemsa, ovaj je pronašao pukotinu u odbrani domaćina i pustio je pas za svog napadača.

Jović je istrčao iskosa i prihvatio loptu, te snažnim šutem bez dvoumljenja i po zemlji pogodio za 1:0.

To je ujedno do kraja poluvremena bio i jedini udarac u okvir gola Apolona. Drugi gol za Ajntraht je delo Sebastijana Halera u 56. minutu, a samo tri minuta kasnije Gaćinović na ivici kaznenog prostora povlači loptu udesno i šutira sa 16 metara u donji desni ugao gola Apolona za 3:0.

Tim Saše Markovića smanjuje na 1:3 u 72. minutu, posle slobodnog udarca. Pedro je precizno centrirao, Zelaja se našao na pravom mestu i Apolon je smanjio zaostatak.

Ajntraht je od 81. minuta ostao sa desetoricom na terenu posle isključenja Stendere, a Zelaja je to iskoristio i svojim drugim golom primakao Apolon na 2:3 u četvrtom minutu nadoknade.

Međutim, kiparska ekipa nije mogla više od toga, niti je bilo vremena, pa je Ajntraht na gostovanju opravdao ulogu favorita.

Ajntraht je sada posle četiri kola prvi u grupi sa 12 bodova, a Apolon je poslednji sa jednim bodom iza Marseja i Lacija.

Lacio je ostao na drugom mestu jer je pobedio ekipu Marseja sa 2:1, ali se Sergej Milinković-Savić i Dušan Basta nisu našli u startnoj postavi nebesko-plavih. Sergej je ušao kasnije u 70. minutu.

Rimljani su poveli golom Marka Parola u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena. Čiro Imobile je iz prve podigao loptu u kazneni prostor, najviši je u skoku bio Parolo i Lacio je poveo sa 1:0.

Na 2:0 je u 55. minutu povisio Korea posle nove asistencije Imobilea, ovog puta kroz odbranu Marseja.

Olimpik uspeva da postigne pogodak u 60. minutu kada je dobro šutirao Tovan.

Strotman je na 15 minuta pre kraja imao šansu da potpuno vrati u život Lacio, ali je njegov udarac završio malo pored gola.

Najzanimljiviji meč večeri viđen je u okršaju moskovskog Spartaka i Glazgov Rendžersa.

Rendžers je do ranog vođstva došao u petom minutu i to auto-golom. Roman Jeremenko je posle kornera glavom poslao u svoju mrežu.

Spartak je nakon primljenog gola počeo da napada i Alan Mekgregor se istakao već u 10. minutu kada je fantastično šutirao kapiten Spartaka Salvatore Bočeti sa distance.

Domaćin je na svom terenu bio bolji do 22. minuta kada je Melgareho posle fantastičnog centaršuta Popova izjednačio.

Kandejas vraća prednost Rendžersu u 27. kada se našao iza leđa odbrane, vrhunskim prijemom spustio dugu loptu i namestio je sebi na udarac, pa pogodio donji ugao gola za 1:2.

Ono što je uradio Jeremenko pola sata ranije, u 35. minutu se desilo Goldsonu posle centaršuta Raskazova.

Goldson je smestio loptu u svoju mrežu i auto-golom doneo Spartaku 2:2. To nije bilo sve od prvog poluvremena u kom je Midlton dobro ispratio lošu reakciju odbrane Spartaka i poklon pas defanzivaca Moskovljana pretvorio u gol za 2:3 u korist Rendžersa.

Spartak je u drugom poluvremenu sproveo "blickrig" već posle petnaest minuta igre. Bolju igru je za dva minuta u 58. i 59. krunisao sa dva gola.

Prvo je Adrijano iskoristio dodavanje Hanija da bi izjednačio, da bi minut kasnije i Hani pogodio mrežu maestralnim šutem sa 30 metara.

Grupa G se sada zahuktala pošto je Viljareal prvi sa šest bodova, Rendžers je drugi sa pet, koliko ima i Spartak, a Rapid je sa četiri na četvrtom mestu.

U ostalim mečevima Čelsi je pobedio BATE Borisov sa 1:0 golom Žirua, Sevilja je uspela nekako da slomi otpor Ahisara sa 3:2, Bešiktaš je remizirao sa Genkom 1:1, a Vidi MOL Marka Nikolića je bio bolji od Prijovića i PAOKA sa 1:0.

Istakli su se i fudbaleri Krasnodara koji su do 79. minuta gubili sa 0:1 od Standarda iz Liježa, a onda su za tri minuta preokrenuli i pobedili.