Valbuena "režirao" trijumf – Fenerbahče bolji od Anderlehta

Fudbaleri Fenerbahčea pobedili su Anderleht u četvrtom kolu grupe D Lige Evrope sa 2:0.

MLJIzvor: B92
Podeli
Tanjug / AP Photo/Lefteris Pitarakis
Tanjug / AP Photo/Lefteris Pitarakis

Fenerbahče je tako došao do sedmog boda i nalazi se na dva boda zaostatka od Dinamo Zagreba koji je prvi sa devet bodova.

Golove za turski tim dali su Valbuena i Frej, a tim iz Istanbula je čitav posao rešio u drugom poluvremenu.

Anderleht je imao nekoliko dobrih šansi da povede, jednu od najboljih je propustio Trebel kada je u finišu prvog poluvremena iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Valbuena je u 71. minutu sa leve strane probao da centrira, ubacio je loptu u kazneni prostor, odbrana belgijskog tima nije dobro reagovala i centaršut je završio direktno u mreži Anderlehta za 1:0.

Samo tri minuta kasnije, Fenerbahče duplira prednost golom Freja. Valbuena je bio agresivan u presingu na Ognjenu Vranješu, ovaj je pogrešio i Valbuena je ukrao loptu u opasnoj zoni, ušao unutar 16, spustio nesebično za Freja koji je lagano plasirao loptu u gol za 2:0.

Otežavajuća okolnost po Anderleht je nakon toga bilo i isključenje Bakalija koji je dobio crveni karton pa je Fenerbahče mogao da postigne i treći gol do kraja, ali se rezultat nije menjao.

U drugom meču koji je počeo u istom terminu od 16:50, Astana je savladala Jablonec sa 2:1 pogocima Pedra Enrikea iz 18. i Postnikova iz 88. minuta. Jedini pogodak Jabloneca je auto–gol igrača Astane Zainutdinova u 41. minutu.

Liga Evrope, 4. kolo:


Astana – Jablonec 2:1 (1:1)
Pedro Enrike 18, Postnikov 88
– Zainutdinov 41
Fenerbahče – Anderleht 2:0 (0:0)
Valbuena 71, Frej 74
18:55 Ahisar – Sevilja
18:55 Apolon – Ajntraht
18:55 BATE Borisov – Čelsi
18:55 Dinamo Kijev – Ren
18:55 Genk – Bešiktaš
18:55 Krasnodar – Standard Lijež
18:55 Lacio – Marsej
18:55 Malme – Sarpsborg
18:55 Vidi MOL – PAOK
18:55 Rapid – Viljareal
18:55 Spartak Moskva – Rendžers
21:00 Arsenal – Sporting
21:00 Bajer – Cirih
21:00 Betis – Milan
21:00 Bordo – Zenit St. Peterburg
21:00 Seltik – Lajpcig
21:00 Dinamo Zagreb – Trnava
21:00 Ludogorec – AEK Larnaka
21:00 Olimpijakos – Didelanž
21:00 Rozenborg – Salcburg
21:00 Slavija Prag – Kopenhagen
21:00 Vorskla – Karabag

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо
Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Fudbal

strana 1 od 2 idi na stranu