Četvrtak, 08.11.2018.

19:01

Valbuena "režirao" trijumf – Fenerbahče bolji od Anderlehta

Fudbaleri Fenerbahčea pobedili su Anderleht u četvrtom kolu grupe D Lige Evrope sa 2:0.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Valbuena
Tanjug / AP Photo/Lefteris Pitarakis

Fenerbahče je tako došao do sedmog boda i nalazi se na dva boda zaostatka od Dinamo Zagreba koji je prvi sa devet bodova.

Golove za turski tim dali su Valbuena i Frej, a tim iz Istanbula je čitav posao rešio u drugom poluvremenu.

Anderleht je imao nekoliko dobrih šansi da povede, jednu od najboljih je propustio Trebel kada je u finišu prvog poluvremena iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Valbuena je u 71. minutu sa leve strane probao da centrira, ubacio je loptu u kazneni prostor, odbrana belgijskog tima nije dobro reagovala i centaršut je završio direktno u mreži Anderlehta za 1:0.

Samo tri minuta kasnije, Fenerbahče duplira prednost golom Freja. Valbuena je bio agresivan u presingu na Ognjenu Vranješu, ovaj je pogrešio i Valbuena je ukrao loptu u opasnoj zoni, ušao unutar 16, spustio nesebično za Freja koji je lagano plasirao loptu u gol za 2:0.

Otežavajuća okolnost po Anderleht je nakon toga bilo i isključenje Bakalija koji je dobio crveni karton pa je Fenerbahče mogao da postigne i treći gol do kraja, ali se rezultat nije menjao.

U drugom meču koji je počeo u istom terminu od 16:50, Astana je savladala Jablonec sa 2:1 pogocima Pedra Enrikea iz 18. i Postnikova iz 88. minuta. Jedini pogodak Jabloneca je auto–gol igrača Astane Zainutdinova u 41. minutu.