Subota, 03.11.2018.

22:45

Totenhem zamalo "prosuo" 3:0 kod Vulvsa

Fudbaleri Totenhema savladali su Vulverhempton 3:2, na nezgodnom gostovanju u 11. kolu Premijer lige.

Totenhem zamalo

"Pparsi" su razbijali "Vukove" u prvih sat vremena što im je donelo ogromnih 3:0 pred završnicu susreta.

Međutim, prerano su počeli da slave pobedu i potcenili domaćina koji je na kraju zamalo stigao do velikog boda.

Totenhem je poveo u 27. minutu preko Erika Lamele, da bi samo tri minuta kasnije Lukas Mura udvostručio razliku.

Spursi su nastavili u istom ritmu pa 28 minuta pre kraja Hari Kejn iz drugog pokušaja uspeva da ubaci loptu u mrežu za ogromnih 3:0.

U tom trenutku gosti prestaju da igraju fudbal, a domaćin kreće na sve ili ništa. To je donelo Vulvsima dva penala u poslednja 22 minuta, koja realizuju Neves u 68. i Himenes u 79.

Usledila je dramatična završnica na Molinjuu, ali su se gosti uozbiljili i rutinski odbranili gol prednosti za osmu pobedu u sezoni.

Totenhem se probio na deobu treće pozicije sa Čelsijem sa po 24 boda, ali "plavci" imaju meč manje.

S druge strane, Vulvi su trećim uzastopnim porazom upropastili sjajan start sezone, ostali su na 15 bodova u sredini tabele.

U sledećem kolu Totenhem igra mali gradski derbi sa Kristal Palasom, dok Vulvsi gostuju drugom gigatnu iz severnog dela Londona, Arsenalu.