Subota, 03.11.2018.

20:30

Verner se raspucao – Lajpcig se prošetao kroz Berlin

Fudbaleri Lajpciga pregazili su Hertu 3:0, na gostovanju u Berlinu u desetom kolu Bundeslige.

Lajpcig je prekinuo niz od dva remija najviše zahvaljujući Timu Verneru koji je nastavio golgetersku formu sa dva gola u Berlinu.

Verner je u poslednja dva meča postigao po dva gola, a nakon šest utakmica bez ijednog pogotka.

Nemački reprezentativac "načeo" je Hertu već u sedmom minutu, da bi u 53. duplirao vođstvo. Tačku na pobedu gostiju stavio je Kunja 15 minuta pre kraja.

Lajpcig je četvrtom pobedom u poslednjih šest kola napredovao do treće pozicije na tabeli, na bod od drugoplasiranog Bajerna, dok je na pet zaostatka za liderom Borusijom Dortmund.

Hetra je poražena posle tri uzastopna remija, a četiri meča bez poraza, pa je ostala na deobi sedmog mesta sa Hofenhajmom, na tri boda iza Lajpciga.

U sledećem kolu Lajpcig dočekuje Bajer Levekuzen, dok Herta gostuje "davljeniku" Fortuni u Diseldorfu.