Subota, 03.11.2018.

18:20

Lester pobedio za Višaja, Brazilci obeležili dan u Premijer ligi

Fudbaleri Lestera pobedili su Kardif siti 1:0, u prvom nastupu nakon tragične smrti vlasnika kluba Višaja Šrivadanaprabhe.

Kao što su i najavili, "lisice" su pobedile u čast Tajlanđanina koji je stradao u padu helikoptera nakon prethodnog meča Lestera.

Junak ove izuzetno važne emotivne pobede u Velsu bio je Grej, pogotkom u 55. minutu susreta u Kardifu.

Meč dana odigran je u Londonu gde je Vest Hem savladao Barnli 4:2, uz dva gola Felipea Andersona, koji je prelomio meč.

Barnli je dva puta stizao vođstvo "čekićara", koji su poveli prvo preko Arnautovića u desetom, a onda Andersona u 64.

Međutim, Gudmundson i Vud su u 45. i 77 tresli mrežu domaćina čija je frustracija rasla u završnici, da bi šest minuta pre kraja Anderson pogodio drugi put za 3:2.

Tačku na meč stavio je Havijer "Čičarito" Ernandes u nadoknadi vremena.

Još jedan Brazilac imao je sjajan dan, Rišarlison je sa dva gola režirao trijumf Evertona nad Brajtonom 3:1.

Minimalnu pobedu u subotu ostvario je i Njukasl, golom Ajosea Peres je savladao Votford na Sent Džejms Parku.

Dan je otvorila tesna pobeda Mančester junajteda u Bornmutu, a kasnije je na programu derbi kola između Arsenala i Liverpula.

Subotu će "zatvoriti" gostovanje Totenhema u Vulverhemtponu, u neobičnom terminu za Premijer ligu za vikend, od 21h.