Nedelja, 21.10.2018.

23:15

Ikardi u 92. minutu srušio Milan u derbiju "Della Madonnina"

Pogotkom Maura Ikardija u drugom minutu nadoknade fudbaleri Intera srušili su gradskog rivala Milan.

Ikardi u 92. minutu srušio Milan u derbiju
EPA-EFE/MATTEO BAZZI

"Nerazuri" su kao domaćini slavili u velikom milanskom derbiju Milan sa 1:0, u utakmici devetog kola italijanskog prvenstva.

U 222. derbiju "Della Madonina", jedini gol postigao je Mauro Ikardi u drugom minutu nadoknade vremena.

Argentinac je ispratio fantastičan centaršut Matijasa Vesina i glavom iskoristio lošu procenu golmana Donarume.

Do tog trenutka su igrači Lučana Spaletija bili bolji rival, ali nisu uspevali do gola, dok je na sredini terena viđeno nekoliko oštrih startova, pa su povrede zaradili Rađa Naingolan sa jedne i Lukas Bilja sa druge strane.

Inter je ostvario šestu pobedu u prvenstvu i treći je na tabeli sa 19 bodova, a Milan je pretrpeo drugi poraz i zauzima 12. mesto na tabeli sa 12 bodova.

Fudbaleri Fiorentine i Kaljarija odigrali su večeras u Firenci nerešeno 1:1.

Fiorentina je povela u 60. minutu golom Žordana Veretua iz jedanaesterca, a izjednačio je Leonardo Pavoleti u 69. minutu.

"Ljubičasti" iz Firence su poslednje dve utakmice bez pobede, zauzimaju peto mesto na tabeli sa 14 bodova. Kaljari je 14. na tabeli sa 10 bodova.