PSŽ ne staje – ponovo pet golova u mreži protivnika

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Amijen sa 5:0 u 10. kolu Lige 1.

Izvor: PT

Autor: PT

Izabranici Tomasa Tuhela nastavili su tamo gde su stali pre reprezentativne pauze, pa se tako mreža protivnika tresla čak pet puta.

Brazilac Nejmar nije igrao na ovom duelu, ali to nije sprečilo Parižane da u trećem meču zaredom slave sa razlikom od pet golova.

Mrežu Amijena začeo je Markinjos u 12. minutu, a golom Rabioa u 42. otišlo se na petnaestominutnu pauzu.

Do 80. minutu mreže su mirovale, a onda je PSŽ za samo sedam minuta postigao tri gola. Draksler je u 80. povisio na 3:0, Mbape je u 82. bio strelac za četvrti gol, dok je konačan rezultat postavio Dijabi u 87.

U deset odigranih utakmica Pari Sen Žermen ima isto toliko pobeda, dok je Amijen pretrpeo šesti poraz. U narednom kolu PSŽ gostuje Marseju, dok Amijen čeka Nant.