Subota, 20.10.2018.

17:50

Bajern konačno pobedio, Alkaser sustigao Jovića

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su Volfsburg u gostima sa 3:1, u osmom kolu Bundeslige, dok je Borusija iz Dortmunda savladala Štutgart 4:0.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Getty images

Bajern je pobedio posle dva uzastopna poraza i sada je drugi na tabeli nemačkog prvenstva.

Aktuelni šampion Nemačke je pobedio uprkos tome što je od 57. minuta imao igrača manje posle isključenja Arjena Robena.

Borusija iz Dortmunda je na vodećem mestu posle pobede rezultatom u gostima. Strelac je još jednom bio Pako Alkaser kome je u ovoj sezoni potrebno u proseku samo 18 minuza za gol.

Postigao ih je ukupno sedam i sustigao Luku Jovića koji je od petka sa sedam pogodaka bio prvi strelac Bundeslige.

"Milioneri" su poveli golom Sanča u trećem minutu, Rojs je duplirao prednost do 23, da bi Alkaser posle asistencije Rojsa samo dva minuta kasnije pogodio za 3:0.

Konačan rezultat je postavio Maksimilijan Filip u 85. minutu. Dortmund ima 20 bodova, četiri više od Bajerna, a pet od trećeplasiranog Lajpciga.

Hofenhajm je sa 3:1 pobedio Nirnberg, dok su Bajer Leverkuzen i Hanover su igrali 2:2, a Augsburg i Lajpcig nerešeno bez golova.