Četvrtak, 11.10.2018.

23:20

Portugal "okrenuo" Poljsku, Kosovo dominira u Ligi D

Fudbaleri Portugala savladali su Poljsku u gostima u meču grupe 3 lige A u Ligi nacija – 3:2.

Portugal
EPA-EFE/VALDRIN XHEMAJ

Portugal je napravio preokret protiv domaćina, iako su Poljaci poveli preko neverovatnog Krištova Pjonteka koji je postigao prvi gol u nacionalnom timu.

Međutim, Andre Silva i Kamil Glik autogolom su do poluvremena doneli preokret gostima, pre nego što je Bernardo Silva pogodio za 3:1.

Jedino što su domaćini uspeli jeste da ublaže poraz preko Jakuba Blaščikovskog.

Portugalci su prvi sa maksimalnim učinkom posle dva kola, dok Italija i Poljska imaju po jedan bod.

U ligi D ekipa Kosova je nastavila sa sjajnim partijama i drži prvo mesto sa 7 bodova iz tri utakmice. Poslenji u nizu uspeh napravljen je pobedom nad Maltom sa 3:1.

Posebno raspoložen bio je dvostruki strelac Kololi, dok je mrežu Maltežana zatresao i Murići. Jedini pogodak Malte delo je Agiusa na startu drugog poluvremena.

Kosovo se sada nalazi ispred Azerbejdžana koji je do petog boda stigao pobedom na Farskim ostrvima od 3:0.