Nedelja, 07.10.2018.

16:50

PL: Azarove bravure odvele Sarijev Čelsi na čelo tabele

Fudbaleri Čelsija slavili su na gostovanju Sautemptonu rezultatom 3:0 u osmom kolu Premijer lige.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Mike Hewitt/Getty Images

Čelsi je zabeležio šesti trijumf u osam mečeva Premijer lige i izbio na čelo tabele, barem na kratko, dok Mančester siti i Liverpul ne odigraju derbi kola.

Eden Azar, najbolji fudbaler ekipe, postigao je prvi gol i "načeo" Sautempton već u 20. minutu, posle odlične asistencije Rosa Barklija.

Barkli je nagradio sebe u 57. minutu meča kada je, posle jednog ubacivanja Olivijea Žirua popularnim "makazicama" poslao loptu u nebranjenu mrežu Mekartija.

Sautempton je napadao krajem meča, bio ofanzivniji i konkretniji a istakao se Deni Ings. Ipak, mreža Kepe Arisbalage ostala je netaknuta.

Samo minut i po pre poslednjeg sudijskog zvižduka opet se istakao Azar, koji je odlično prošao dva protivniča defanzivca, proigrao Alvara Moratu, a Španac nije imao nikakav problem da zabeleži svoj drugi gol u sezoni.

Zanimljivo je da su "Sveci" dobili šest žutih kartona u ovom duelu, dok izabranici Mauricija Sarija nisu nijedan.

Čelsi u narednom kolu dočekuje Mančester junajted 20. oktobra, dok Sautempton istog dana putuje na megdan Bornmutu.