Zvezda se mučila u Zemunu, pa pobedila golom Marina u nadoknadi!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su gostima Zemun sa 2:1 u meču 11. kola Superlige Srbije.

MLJIzvor: B92
StarSport
StarSport

Sastavi ekipa:

Zemun – Crvena zvezda 1:2 (1:1)
Stojković 10 – Joveljić 45+2, Marin 90+1

Zemun : Milošević – Cvetković, Živković, Trajković, Milutinović, Kukuličić, Luković, Mrkaić, Stojković, Tošeski (od 75. Đalović), Vukadinović. Trener: Miloš Kruščić

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Babić, Degenek, Rodić, Ebisilio (od 74. Boaći), Jovančić, Krstičić (od 46. Jovičić), Marin, Pavkov, Joveljić (od 46. Kafu). Trener: Vladan Milojević

Stadion: Stadion Zemuna
Beograd
Sudija: Srđan Jovanović

Zemun je poveo pogotkom Nikole Stojkovića, Zvezda je izjednačila preko Dejana Joveljića, a pobedu joj je doneo Marko Marin.

Oba gola crveno-belih postignuta su u sudijskoj nadoknadi, s tim što je Joveljić pogodio pri kraju prvog dela igre, a Marin pri kraju drugog. Zvezda se mučila u Zemunu, imala i penal koji je promašio Ebisilio, ali i stativu Marina pre gola u nadoknadi.

Gosti su u prvih pet minuta bili vrlo opasni i činilo se kao pitanje trenutka kada će neka od lopti koje su išle ka Pavkovu ili Joveljiću završiti iza leđa Marka Miloševića na golu Zemuna.

Zemunci su u tim trenucima bili nesigurni pa je Milošević u trećem minutu pogrešio, Joveljić je bio blizu i umalo je uzeo loptu golmanu Zemuna. Milošević se nekako izvukao i Zemun je do desetog minuta uspevao da se odbrani, a u desetom minutu da iznenadi goste.

Dobra kontra, previše prostora na desnom krilu za Filipa Kukuličića, Crnogorac je to iskoristio i ubacio na peterac po zemlji za Nikolu Stojkovića. Miloš Degenek je zakasnio da zatvori igrača Zemuna i Stojković je izbliza pogodio za 1:0.

Zvezda je nastavila da napada, bez pravih prilika sve do 20. minuta kada je Miljan Vukadinović neoprezno potkačio i oborio Dušana Jovančića posle čega je Lorenco Ebisilio pogodio stativu.

Milan Rodić se nije dobro vraćao u odbranu, Kukuličić je imao mnogo prostora na desnom boku i Zemunci su to pokušavali da materjalizuju u kontrama. S druge strane, Zvezda je "davila" loptu bez kvalitetnog završnog pasa pa nije ozbiljnije pretila sve do same završnice.

Miletić 19, Zakarić 41, 71, Ivanović 90+4

Prvo poluvreme je produženo za dva minuta, Filip Stojković je na 15 sekundi do isteka nadoknade centrirao, a Nenad Cvetković je očajno reagovao. Lopta se od Cvetkovića odbila na nogu Dejanu Joveljiću koji je brzo reagovao i pogodio mrežu za 1:1.

Zvezda je u nastavku počela agresivnije. Izmenjeni su Joveljić i Krstičić, ušli su Jovičić i Kafu. Jovičić i Jovančić su u prvih pet minuta uputili dva solidna udarca, a Zemun je pretio u 60. preko Kukuličića koji je mogao da šutira i bolje sa 16 metara.

Marko Marin se razigrao, počeo da pronalazi rupe u odbrani rivala, ali je najbliži pogotku bio u 72. minutu kada je sa dvadesetak metara šutirao i pogodio stativu.

Nakon toga je u igru ušao i Ričmond Boaći, ali je Marin ostao najbolji pojedinac na terenu od koga su zavisile akcije gostiju.

Bilo je tek nekoliko polušansi, Zemun se dobro branio i činilo se da će ostati 1:1. Da ne bude tako pobrinuli su se u 91. minutu Boaći i Marin kada su kaznili pad koncentracije zeleno-plavih.

Boaći je kroz sredinu spustio loptu Marinu, ovaj je odlično primio i povukao kroz kazneni prostor, šutirao i pogodio dalji ugao gola Zemuna za 2:1.

Zvezda sada ima deset pobeda i prva je na tabeli Superlige sa 31 bodom, dok je Zemun 13. sa devet bodova.