Nedelja, 23.09.2018.

16:53

L1: Preokret "Svetaca" u Renu – može li neko da zaustavi PSŽ?

Fudbaleri Pari Sen Žermena oporavili su se od poraza protiv Liverpula i zabeležili novi trijumf u domaćem prvenstvu.

L1: Preokret
Photo by Michael Regan/Getty Images

PSŽ je u nedeljnoj utakmici šestog kola Lige 1 posle preokreta savladao Ren u gostima, rezultatom 3:1.

"Sveci" nisu dobro otvorili susret, pošto je Alan Rabio u 11. minutu poslao loptu u sopstvenu mrežu, nakon kornera sa leve strane.

Ekipa Tomasa Tuhela izjednačila je u finišu poluvremena odličnim udarcem Anhela di Marije, da bi potpuni preokret kompletirao Toma Menije na asistenciju Nejmara.

Belgijski ofanzivni bek je u poslednjim trenucima lepo proigrao Šupo-Motinga koji postavlja konačan rezultat.

Ovim trijumfom Parižani su zadržali maksimalan učinak u Ligi 1 i čvrsto drže čelnu poziciju sa 18 bodova, pet više od drugoplasiranog Lila.