Četvrtak, 20.09.2018.

20:50

Greška Radonjića, gol Luke Jovića – Ajntrahtu pobeda s igračem manje!

Fudbaleri Ajntrahta pobedili su Olimpik iz Marseja sa 2:1 u prvom kolu Lige Evrope, a Lacio je kod kuće pobedio Apolon sa 2:1.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Getty Images

Čelsi je opravdao ulogu favorita u Solunu gde je savladan PAOK sa 1:0, a Sevilja je u drugom poluvremenu iskalila sav bes na Standardu iz Liježa.

"Srpski derbi" odigran je na praznom Velodromu u Marseju gde su igrali Olimpik Nemanje Radonjića i Ajntraht za koji su nastupili MIjat Gaćinović, Luka Jović i Filip Kostić.

Marsej je poveo golom Okamposa već u trećem minutu. Sar je odlično zaobišao De Guzmana na krilu, pustio pas u prostor za Florijana Tovana, a ovaj centrirao za Okamposa koji je na petercu iz prve pogodio mrežu od stative.

Olimpik je u tom delu igre bio daleko ofanzivniji, šutirao je, pokušavao da probije odbranu, ali nije mogao da postigne drugi gol iz deset udaraca upućenih prema Trapu.

To se osvetilo odmah na startu drugog dela. Srpski fubaler Mijat Gaćinović je izmenjen, ušao je Nikolaj Miler i to će se ispostaviti kao pravi potez Adija Hutera.

Kamara i Luiz Gustavo blokiraju šut Milera nakon dobrog dodavanja Filipa Kostića u 51. minutu. Kostić je poslao dugu loptu do ivice kaznenog prostora odakle je Miler tukao po zemlji, ali su ga dobro zatvorila dvojica defanzivaca gostiju.

Međutim, koliko su dobro zatvorili Milera, toliko su očajno ispratili Lukasa Tora posle kornera koji je usledio.

Toro je ostao sam, skočio je i glavom izjednačio na 1:1. Ajntraht je u 59. minutu ostao sa desetoricom pošto je isključen Džetro Viljems, Olimpik je nastavio da napada i Tovan je posle centaršuta Pajea u 71. minutu imao dobru poziciju i loš udarac glavom.

Nemanja Radonjić ulazi u igru odmah u narednom napadu umesto strelca jedinog gola i samo koji sekund kasnije je Miler još jednom opasno šutirao, a Pele jedva odbranio.

U igru je za Ajntraht ušao u 75. minutu ušao i Luka Jović kao drugi Huterov džoker, koji će odlučiti utakmicu u 89. minutu. Nemanja Radonjić loše izbacuje loptu van svog kaznenog prostora, seku je igrači Ajntrahta, Falet ubacuje za Jovića, a Luka snažnim udarcem "buši" mrežu Marseja za vredna tri boda.

Za Lacio su igrali Sergej Milinković-Savić i Dušan Basta i Rimljani su uspeli da upišu trijumf nad Apolonom.

Prvi gol na meču dao je Luis Alberto u 14. minutu posle sjajne, uigrane akcije u kojoj je Kaisedo petom pored dvojice protivničkih igrača uposlio svog saigrača i ostavio mu čistu situaciju.

Alberto je to iskoristio i lako matirao golmana za 1:0. Rimljani prednost dupliraju u 84. minutu penalom koji koristi Čiro Imobile, da bi do kraja Zelaja smanjio u 88. na 1:2.

Sergej je igrao do 73. minuta kada ga je zamenio Lulić, a Basta je bio na terenu svih 90. minuta.

Čelsi je bio bolji od PAOK-a sa 1:0 za koji je igrao Aleksandar Prijović. Gol za "Plavce" dao je Vilijan posle dobre kontre i asistencije Rosa Barklija. Sevilja je na svom terenu "pregazila" Standard iz Liježa sa 5:1.

Banega je doneo Sevilji prednost iz slobodnog udarca u osmom minutu, poravnao je Đenepo u 39. nakon što je ostao sam na petercu posle kornera.

Samo dva minuta kasnije usledila je golčina Frana Vaskesa koji je sa 20 metara od stative fantastičnim udarcem pogodio mrežu i Sevilja je na poluvreme otišla sa prednošću.

U drugom je usledila furiozna serija. Dva gola Ben Jedera, u 49. i 70. minutu, jedan posle školske akcije kao na igrici, drugi posle velike greške odbrane Standarda.

Na 5:1 povisio je Ever Banega sa bele tačke i tako postavio konačan rezultat.