Utorak, 18.09.2018.

23:10

LŠ: Preokret Atletika, minimalac Borusije

Fudbaleri Atletiko Madrida, Borusije Dortmund i Galatasaraja zabeležili su pobede u prvom kolu Lige šampiona.

U Grupi A, Atletiko Madrid je posle preokreta savladao Monako 2:1 na gostovanju u Kneževini.

U drugom meču grupe Borusija Dortmund je minimalnim rezultatom slavila na gostovanju kod Klub Briža u Belgiji.

Monako je poveo protiv Atletika golom Grandsira u 18. minutu, ali Atletiko preokreće već do poluvremena.

Izjednačenje je donela kombinacija Grizman-Kosta, u kojoj je Brazilac zatresao mrežu u 31. minutu.

U nadoknadi prvog dela meča Atletiko preokreće na 2:1, golom Himenesa na asistenciju Kokea.

"Jorgandžije" su u nastavku zatvorili sve prilaze svom golu, Monako je imao samo jednu šansu za poravnanje, ali je Glik šutirao pored stative u nadoknadi vremena.

U otvorenom duelu u Brižu, Borusija je do tri važna boda stigla pogotkom talentovanog Kristijana Pulišića pet minuta pre kraja susreta.

Borusija je dominirala tokom većeg dela meča, ali je Briž bio konkretniji u napadu u prvih 45 minuta, međutim, Vanaken, Greneveld i Densvil su se ispromašivali.

U finišu prvog poluvremena Šmelcer je propustio priliku da to kazni, a deset minuta pre kraja Pišček nije iskoristio sjajnu situaciju ispred gola Briža.

Neposredno pre gola Pulišića, domaćin je mogao da povede, ali je Roman Burki fantastično intervenisao posle šuta Opende.

Čelo Grupe D je posle uvodnog kola preuzeo sjajni Galatasaraj. Turski velikan je razbio ruskog prvaka Lokomotivu 3:0 u Istanbulu.

Galata je povela već u devetom minutu preko Rodrigeza, da bi vođstvo duplirao Derdijok sredinom drugog poluvremena.

Tačku na pobedu je stavio Inan, pogotkom iz penala u nadoknadi vremena.

U drugom meču grupe Šalke i Porto su podelili bodove u Gelzenkirhenu. Portugalci su propustili šansu da povedu već u 13. minutu, Teles je promašio penal.

Kazna je usledila sredinom drugog poluvremena kada je Embolo zatresao mrežu Porta, međutim, 15 minuta pre kraja gosti dobijaju novi penal, koji realizuje Otavio za konačnih 1:1.