Iguain prvencem spasao "rosonere" poraza

Fudbaleri Milana i Kaljarija odigrali su nerešeno u meču četvrtog kola italijanske Serije A na Sardenja areni u Kaljariju.

Iguain prvencem spasao
Getty images

Prvenac u dresu "rosonera" upisao je Gonsalo Iguain koji je posle dve godine u Juventusu prosleđen na pozajmicu u Milan ove sezone.

Povela je domaća ekipa već u četvrtom minutu golom Žoaa Pedra.

Alesio Kranjo je vrhohovima prstiju skinuo loptu Iguainu na drugoj stativi, Kaljari je krenuo u kontru, šut Leonarda Pavoletija je skrenuo Donaruma, da bi na odbijenu loptu natrčao Pedro i smestio je u mrežu. I njemu je Donaruma umalo odbranio udarac, ali je Kaljari poveo 1:0.

Do izjednačenja gosti stižu u drugom poluvremenu. Igrao se 55. minut kada je Kesi uz malo sreće ubacio loptu Iguainu u prostor, Argentinac je ispratio i zaobišao golmana Kaljarija posle čega nije bilo teško da samo gurne loptu u mrežu.

Milan posle ovog kola i tri odigrane utakmice do sada ima po pobedu, remi i poraz i nalazi se na 15. mestu Serije A, dok je Kaljari 12. sa pobedom, dva remija i porazom.