Nedelja, 16.09.2018.

19:03

Arnautović briljirao za prvu pobedu Vest Hema

Fudbaleri Vest Hema pobedili su Everton sa 3:1 u meču petog kola engleske Premijer lige na Gudison parku.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Getty images

Marko Arnautović je odigrao odličnu utakmicu za "Čekićare" i učestvovao je kod dva pogotka svoje ekipe, prvo kao asistent, a onda i strelac.

Vest Hem je poveo golom Jarmolenka u 11. minutu kada je nesebični reprezentativac Austrije u kontri spustio loptu u Jarmolenku za laganu realizaciju pred golom i 1:0.

Jarmolenko duplira prednost svoje ekipe u 31. minutu kada je sam povukao loptu do ivice kaznenog prostora, pre nego što je driblao ulevo i šutirao u malu mrežu gola Evertona.

Gilfi Sigurdson smanjuje zaostatak na 1:2 glavom u nadoknadi prvog poluvremena posle izvrsnog centaršuta Kenija. Konačan rezultat je postavio Arnautović uklizavanjem i golom posle duplog pasa sa Obijangom u 61. minutu meča.

Vest Hemu su ovo prva tri boda u novoj sezoni Premijer lige, pa su "Čekićari" sada 16, dok je Everton deseti sa šest bodova.