L1: PSŽ ubedljiv, na redu je Liverpul

Pari Sen Žermen ostvario je pobedu u 5. kolu francuske Lige 1 pobedivši Sent Etjen se ubedljivih 4:0.

LNIzvor: B92
Photo by Catherine Ivill/Getty Images

PSŽ posle pet odigranih kola ima isto toliko pobeda uz odličnu gol razliku.

Goleadu na Parku pričeva počeo je Džulijen Draksler u 22. minutu, i Parižani su otišli na poluvreme sa minimalnom prednošću.

U 51. minutu bilo je 2:0, a taj rezultat postavio je Urugvajac Edison Kavani sa bele tačke.

Anhel Di Marija je overio pobedu domaćina u 76. minutu, da bi na konačnih 4:0 povisio Dijabi u 84. minutu meča.

PSŽ sada očekuje meč Lige šampiona protiv prošlogodišnjeg finaliste Liverpula.

Pre meča Parižana odigran je jedan duel petog kola, a u njemu je Nica pobedila Ren na domaćem terenu.

Gosti su promašili penal u 20. minutu, ali su ipak uspeli da povedu autogolom Sara u 58'. Radost gostiju je trajal sve do 77. minuta, kada je Sent-Maksim izjednačio, a 12 minuta kasnije Les Melu doneo pobedu Nici.