Šaćiri, Ajeti, Mehmedi i Švajcarska ponizili "Vikinge"

Fudbaleri Švajcarske sjajno su startovali u Ligi nacija i deklasirali selekciju Islanda rezultatom 6:0.

Izvor: B92 Švajcarska
EPA-EFE/GEORGIOS KEFALAS

Liga nacija:
Liga A – grupa 2:

Švajcarska – Island 6:0 (2:0)
(Zuber 13, Zakarija 23, Šaćiri 53, Seferović 67, Ajeti 71, Mehmedi 82)

Liga A – grupa 4:
20.45 Engleska – Španija

Liga B – grupa 3:
Severna Irska – Bosna i Hercegovina 1:2 (0:1)

Belorusija – San Marino 5:0 (2:0)
(Staševič 4, Dragun 26, 87, Saroka 67p, Kovalev 90+1)
20.45 Luksemburg – Moldavija

Švajcarci su u prvoj utakmici posle Svetskog prvenstva u okviru prvog kola druge grupe lige A u Ligi nacija odigrali fantastično u Sent Galenu i očitali fudbalsku lekciju "Vikinzima".

Već na poluvremenu je bilo 2:0 za tim Vladimira Petkovića koji je potvrdio da su iza njega razmirice nastale nakon takmičenja u Rusiji.

Strelci su bili Zuber u 13. i Zakarija u 23. minutu, da bi domaćin u nastavku do vrha napunio mrežu Haldorsona.

Na 3:0 je povisio Džerdan Šaćiri, a trijumf overili Seferović i rezervisti Ajeti i Mehmedi.

U okviru grupe 2 lige c u novom takmičenju UEFA, minimalan trijumf ostvarila je Finska nad Mađarskom (1:0), dok je strelac jedinog pogotka bio Puki već na startu susreta.

Kada je u pitanju liga D, Belorusija je bila ubedljiva protiv San Marina – 5:0.