Subota, 18.08.2018.

20:05

PSŽ gubio na poluvremenu, a onda je u igru ušao Mbape

Fudbaleri Paris Sen Žermena pobedili su Gengam sa 3:1 posle preokreta u drugom kolu francuske Lige 1.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Getty images

Aktuelni šampion Francuske se suočavao sa zaostatkom od 20. minuta kada je za domaćina Gengam gol dao Rou, ali je do kraja uspeo da preokrene.

Preokret počinje dobrom odlukom Tomasa Tuhela da u igru od početka drugog poluvremena uvede Kilijana Mbapea umesto Timotija Vee.

Posle osam minuta nastavka Nejmar ulazi u kazneni prostor gde pada i dobija penal. Sam preuzima odgovornost i PSŽ je izjednačio u 53. minutu.

U 82. minutu Mbape se našao iza leđa odbrane, primio je loptu i plasirao je u mrežu za 2:1 iz neposredne blizine.

Konačan rezultat drugim golom postavlja opet Mbape posle dobrog dodavanja Nejmara. Bio je ovo prvi nastup Mbapea od finala Svetskog prvenstva.

PSŽ sada ima šest bodova i gol razliku 6:1 zbog čega je posle nekompletnog drugog kola prvi na tabeli sa šest bodova koliko ima i Rems.