Četvrtak, 02.08.2018.

20:02

Splićani osvojili Sofiju, Mostarci do III runde sa igračem manje

Fudbaleri Hajduka i Zrinjskog plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Hajduk je nakon minimalca u Splitu savladao Slaviju i u Sofiji 3:2, nakon što su Bugari dva puta stizali zaostatak.

"Bili" su poveli preko Jurića u 25. minutu, ali je Ivanov poravnavao iz penala u 45.

U desetom minutu nastavka Ćaktaš vraća Hajduk u prednost iz novog jedanaesterca, da bi 15 minuta kasnije Jomova opet izjednačio.

Ipak, tri minuta pre kraja Hrvati koriste ofanzivnu igru domaćina i novim golom Ćaktaša stavljaju tačku na ovaj dvomeč.

Hajduk u trećem kolu kvalifikacija čeka boljeg iz duela između slovenačkog Rudara i rumunske Steaue, a s obzirom da bivši prvak Evrope ima 2:0 iz prvog meča, verovatno će opet gostovati na istoku kontinenta.

Bosanskohercegovački predstavnik Zrinjski savladao je Valetu na Malti 2:1 sa igračem manje za prolazak u naredno kolo.

"Plemići" su imali loš rezultat iz prvog meča jer su remizirali Pod Bijelim brijegom 1:1, ali su na Malti uspeli da prebrode rivala.

Mostarci su poveli preko Barišića u 31. minutu, da bi u u 50. ostali sa desetoricom na terenu zbog drugog žutog kartona Galića.

Maltežani to koriste i poravnavaju u 56. minutu, ali Zrinjski sa igračem manje postiže novi gol preko Filipovića samo deset minuta kasnije i "overava" prolaz dalje.

U III kolu kvalifikacija Zrinjski će igrati sa Šerifom iz Tiraspolja. Dalje su prošli još beloruski Dinamo Minsk, kiparski APOEL, nemački Lajpcig i austrijski LASK.