LE: Remi Irtiša i Trakaija, Stivi Dži debitovao pobedom

Fudbaleri Trakaija (Litvanija) i Irtiša iz Pavlodara (Kazahstan) odigrali su 0:0 u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Izvor: B92
Podeli
Foto: Getty Images
Foto: Getty Images

Kazahstanci su u 86. minutu promašili jedaneasterac koji bi im doneo veliku prednost pred revanš meč.

Pobednik ovog duela ići će na boljeg iz susreta između Partizana i Rudara iz Pljevlja.

U ostali mečevima prvog kola kvalifikacija Željezničar pobedio Narvu sa 2:0, Kopenhagen slavio je minimalnim rezultatom protiv KuPS, Vardar je poražen u Jermeniji od Pjunika, dok je Maribor slavio u Albaniji protiv Partizaija.

Rudar (Slovenija) ostvario je najubedljiviji trijumf, pošto su sa 7:0 savladali Tre Fjori iz San Marina.

U kasnijim terminima ekipa Rendžersa, na čijoj je klupi debitovao Stiven Džererd, pobedila je makedonski Škupi sa 2:0. Zanimljivo bilo je na meču između Širokog Brijega i Domžala, a na kraju bilo je 2:2.

OFK Titograd, nekadašnja Mladost iz Podgorice, odigrala je remi sa Toršavnom 0:0. Njihove komšije, fudbaleri Budućnosti, poraženi su pred domaćom publikom od Trenčina sa 2:0.

Pogledajte sve rezultate utakmica prvog kola kvalifikacija za LŠ koje su se igrale u četvrtak:

Pjunik – Vardar 1:0
Ventspils – Luftetari 5:0
Čikura – B. Jerusalim 0:0
Partizani – Maribor 0:1
Rudar – Tre Fjori 7:0
Balzan – Kešla 4:1
Gabala – Niderkorn 0:2
lves – Slavija Sofija 0:1
KuPS – Kopenhagen 0:1
Lahti – Hafnarfjordur 0:3
Levadija – Dandalk 0:1
Narva – Željezničar 0:2
Trakai – Irtiš Pavlodar 0:0
Liepaja – Haken 0:3
Anortosis – Lači 2:1
Konahs – Soligorska 1:3
Deri Siti – Dinamo Minsk 0:2
Ferencvaroš – Makabi Tel Aviv 1:1
Milsami – Slovan Bratislava 2:4
Nefči Baku – Ujpešt 3:1
Petrokub – Osijek 1:1
Štumbras – Apolon 1:0
CSKA Sofija – Riga 1:0
Toršavn – OFK Titograd 0:0
Gornik – Zarija 1:0
Rasing Luks. – Vitorul 0:2
Široki Brijeg – Domžale 2:2
Engordani – Kairat 0:3
Vestmanejar – Sarpsborg 0:4
Šamrok – AIK Stokholm 0:1
Rudar – Partizan 0:3
Budućnost – Trenčin 0:2
Kliftonvajl – Nordsjeland 0:1
Hibernijan – Runavik 6:1
Leh – Gandzasar 2:0
Rendžers – Škupi 2:0
Spartak Subotica – Kolerajn 1:1
Radnički Niš – Gzira 4:0
Dun. Streda – Din. Tbilisi 1:1
Stjernan – Kalju 3:0

Fudbal