Subota, 19.05.2018.

18:20

Juventus pobedom proslavio 32. (34.) Skudeto

Fudbaleri Juventusa proslavili su osvajanje šampionske titule pobedom nad Veronom od na svom terenu u poslednjem, 38. kolu Serije A – 2:1 (0:0).

Photo by Emilio Andreoli/Getty Images

Ekipa Masimilijana Alegrija nadigrala je rivala na svom terenu, a povela je pogotkom Danijele Ruganija u 49. minutu, da bi na 2:0 povisio Miralem Pjanić samo tri minuta kasnije.

Verona je preko Aleksija Čerčija u 76. minutu samo uspela da ublaži poraz.

Juventus je preko Stefana Lihtštajnera u 85. minutu imao priliku da dođe i do ubedljivije pobede, ali Švajcarac nije realizovao jedanaesterac.

'Stara dama' je prvenstvo završila sa 95 bodova osvojivši 32, Skudeto, iako oni računaju da je ovo 34. kruna, dok je Verona još ranije ispala iz lige, pošto je 19. sa 25 bodova.

Ovo je bio poslednji meč Đanluiđija Bufona, jednog od najboljih golmana sveta svih vremena, od crno-belog dresa.