Petak, 11.05.2018.

22:53

Liga 1: Marsej izvukao bod, izmiče Liga šampiona

Fudbaleri Marseja odigrali su 3:3 na gostovanju protiv Gengama, u 37. kolu Lige 1.

Photo by Valerio Pennicino/Bongarts/Getty Images

Izabranici Rudija Garsije ovim remijem propustili su šansu da izbiju na drugo mesto.

Marsej je četvrti na tabeli sa 74 boda, kao i Monako koji ima utakmicu manje, dok je Lion drugi sa bodom više od pomenuta dva tima.

Sa druge strane Gengam je odavno obezbedio opstanak u Ligi 1, pošto se nalaze na desetom mestu sa 47 bodova.

Marsej je brzo došao do dva gola prednosti jer su Žermen u drugom minutu i Tovan u 14. povosili na 2:0. Do poluvremena Gengam je izjednačio preko Klemana Grenije, koji je u 42. minutu savladao Mandandu.

Marsej je do kraja meča ostao bez golmana koji je u 66. minutu dobio crveni karton, a Brijan u 70. realizova penal. Ipak, gosti su uspeli da izvuku bod, pošto je Tovan u 81. minutu bio precizan.

U poslednjem kolu Marsej dočekuje Amijen, dok Gengam gostuje Tuluzu.