22:25

Novi preokret Juvea – 'Stara dama' stavila ruku na Skudeto

Fudbaleri Juventusa napravili su novi preokret koji ih je doveo na korak do sedme uzastopne titule u Seriji A.

Photo by Emilio Andreoli/Getty Images

Juventus je na svom stadionu sa 3:1 savladao ekipu Bolonje u poslednjoj subotnjoj utakmici 36. kola i dodatno pobegao jedinom pratiocu Napoliju.

‘Stara dama’ sada ima 91 bod, sedam više i utakmicu više od Napolitanaca, kojima je potrebno čudo da u sledeća tri susreta dođu do skudeta.

Ukoliko u nedelju ne savladaju Torino na svom stadionu, ekipa Masimilijana Alegrija bi mogla da bude krunisana već ovog vikenda.

Što se tiče utakmice sa Bolonjom, nije dobro počelo po aktuelnog šampiona jer je nakon pola sata Danijele Rugani oborio protivničkog napadača i skrivio penal. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Simone Verdi i gosti su imali prednost na poluvremenu.

Međutim, već na startu nastavka Sebastijan De Majo je zatresao sopstvenu mrežu, a onda je Sami Kedira na asistenciju Daglasa Koste pogodio za 2:1.

Tada je meč prelomljen, pa je pet minuta kasnije Paulo Dibala postavio konačan rezultat.